Δημοτικό Συμβούλιο Δήμου Κέρκυρας
 
ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
Παρουσιάζονται ανά συνδυασμό


Α. Συνδυσμός  «ΝΕΑ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ»


ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΖΟΣ  ΔΗΜΑΡΧΟΣ
1   Ιωάννης Κρητικός   (31/10/2017) Σε αντικατάσταση του παραιτηθέντος ΔΣ Γεωργόπουλου Αντωνίου-Σπυρίδωνος

     Αντώνιος - Σπυρίδων Γεωργόπουλος [1-9-2014 έως 17-10-2017]
2     Γεώργιος Ραιδεστινός  [ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ]
3     Ανδρέας Σκούπουρας
4     Νικόλαος Ράλλης
5     Σπυρίδων Βλάχος         [ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ]
6     Νικόλαος Αναστασόπουλος
7     Βασίλειος Καββαδίας
8     Μαρία Μουζακίτη
9     Μηνάς - Δαμιανός Ράπτης
10   Λεωνίδας Παγκράτης
11   Ευγένιος - Σπυρίδων Ασπιώτης
12   Ανδρέας Γουλής
        Ιωάννης Τσιριμιάγκος   ( Έως 21/3/2018 - παραίτηση)
13   Θεονύμφη - Αθανασία Μάστορα
14   Θεόδωρος Λουκανάρης
15   Αλέξανδρος Ασπιώτης
16   Αρσένιος Κουλούρης
17   Νικόλαος Κορακιανίτης
18   Σωτήριος Καζιάνης
19   Λάμπουρα Μαρία   - (28/12/2015) Σε αντικατάσταση του παραιτηθέντος, μετά την εκλογή του ως βουλευτής,Κώνσταντίνου Παυλίδη

Κωνσταντίνος Παυλίδης    [1-9-2014 έως 21-12-2015]   
20   Μάρκος Πρεντούλης
21   Νικόλαος Γκούσης      [ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ]
22   Βασίλειος - Άρης Μπαλής
23   Γεώργιος - Ηλίας Παντελιός
24   Αλέξανδρος Φαϊτάς
25   Σταμάτιος Απέργης
26   Γεώργιος Καρύδης
27   Σοφία Καρύδη
28   Σπυρίδων Καλούδης
 

Β. Συνδυασμός «ΚΕΡΚΥΡΑΙΩΝ ΔΗΜΟΣ»


1      Μερόπη-Σπυριδούλα Υδραίου
2      Δημήτριος Μεταλληνός
3      Νικόλαος Καλόγερος
4      Νικόλαος Χειρδάρης
5      Σάββας Κουλούρης
6      Ιωάννης Μαρκάτης
7      Κωνσταντίνος Κόντης
8      Θεοφανία Τσιμπούλη
9      Ιωάννης Σερεμέτης
10    Γεωργία Μπούκα (31-12-2014)  Σε αντικατάσταση του παραιτηθέντος ΔΣ Προβατά Βασιλείου

Βασίλειος Προβατάς   [1-9-2014 έως 29-12-2014]
11      Αντώνιος Τσιριμιάγκος.   Σε αντικατάσταση του παραιτηθέντος ΔΣ Ιωάννης Τσιριμιάγκος (Συνδυσμού  «ΝΕΑ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ») 
 

Γ. Συνδυασμός «ΚΕΡΚΥΡΑ ΝΑ ΖΕΙΣ»

1       Ιωάννης Τρεπεκλής
2       Αλέξανδρος Δήμου
3       Σπυρίδων Ρίγγας
4       Γεώργιος Μάμαλος
5       Σπυρίδων Μουζακίτης
  

Δ. Συνδυασμός  «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΚΕΡΚΥΡΑΣ»


1      Χαράλαμπος Χαραλάμπους
2      Θεοχάρης-Μαρίνος Μάστορας
3      Σταμάτιος Πελάης
4      Βασίλειος Αρμενιάκος
5      Ιωάννης Πιέρρης



Για το χρονικό διάστημα 05/03/2017 μέχρι και 31/08/2019
(Απόφαση Δ.Σ. 3-110/05-03-2017  ΑΔΑ ΨΗΟΔΩΕΑ-ΝΛ8)

Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου
Μουζακίτη Μαρία του Βασιλείου

Αντιπρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου
Καλόγερος Νικόλαος του Κωνσταντίνου

Γραμματέας του Δημοτικού Συμβουλίου
Λάμπουρα Μαρία του Θεοφάνη


Για το χρονικό διάστημα 01/09/2014 μέχρι και 05/03/2017
(Απόφαση Δ.Σ. 121-439/01-09-2014  ΑΔΑ ΩΧΟΛΩΕΑ-9ΒΦ)

Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου
Νικόλαος Ράλλης 

Αντιπρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου
Νικόλαος Καλόγερος

Γραμματέας του Δημοτικού Συμβουλίου
Νικόλαος Κορακιανίτης